Opublikowano

GEO Ingenieurservice Polska – członek Klastra

Z przyjemnością witamy na pokładzie nowego Członka Klastra #MŚPdlaOffshore

GEO Ingenieurservice Polska Sp. z o.o. 

branża: hydrografia i geodezja

GEO Ingenieurservice Polska świadczy usługi z zakresu hydrografii pełnego morza, przybrzeżnej oraz śródlądowej, geologii morskiej, geodezji inżynierskiej oraz klasycznej.

Prezentacja GEO Ingenieurservice Polska

Szczegóły

Opublikowano

PKS Gdańsk – członek Klastra

Z przyjemnością witamy na pokładzie nowego Członka Klastra #MŚPdlaOffshore 

PKS Gdańsk Sp.zo.o.

branża: transport osobowy

Do naszych atutów należy wieloletnie doświadczenie w organizacji i realizacji przewozów, duża flota pojazdów – wszystkie uznanych marek, takich jak MAN, Mercedes. Staramy się, aby świadczone przez nas usługi były najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb i wymagań Klientów.

Prezentacja PKS Gdańsk

Szczegóły

Opublikowano

DISE Energy 2021 Wrocław – VII Kongres Energetyczny, 29-30 września

Kongresy Energetyczne DISE to wydarzenia o zasięgu międzynarodowym. Co roku koncentruje się na kluczowych zagadnieniach dla sektora energii, a dziś już także i klimatu, którego ochrona zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem stała się celem nadrzędnym państw członkowskich UE.

Tegoroczna edycja będzie koncentrować się m.in. wokół następujących zagadnień:

  • Odbudowa gospodarki po kryzysie związanym z COVID,
  • Sector coupling,
  • Morska energetyka wiatrowa,
  • Energetyka jądrowa,
  • Paliwa gazowe w procesie transformacji energetycznej,
  • Zielone gazy – warunki wykorzystania i perspektywy rynku ,
  • System energetyczny oparty na OZE,
  • Finansowanie transformacji energetycznej,
  • Transformacja ciepłownictwa.

Zobacz więcej …

Opublikowano

Okazja na morski biznes

Turbiny, fundamenty, kable, konstrukcje stalowe, usługi portowe, prace projektowe i serwisowe, ekspertyzy i szkolenia – możliwości włączenia się w nowo powstający polski przemysł energetyki morskiej są ogromne. I właśnie się otwierają dla krajowego biznesu.

Kiedy myślimy o farmach wiatrowych na Bałtyku, przed oczami stają nam wielkie konsorcja złożone z gigantycznych koncernów i znanych na całym świecie firm. To oczywiście prawda, że zbudowanie farmy wiatrowej na morzu wymaga ogromnego kapitału, wiedzy i doświadczenia. Ale przy dużych firmach rozwinąć się mogą mniejsze, ponieważ tak ogromna inwestycja generuje popyt na komponenty i usługi potrzebne w nowej branży. Energetyka wiatrowa w polskiej strefie na Bałtyku jest więc ogromną szansą na rozwój dla polskich przedsiębiorców i całej polskiej gospodarki. Szansą, która przyniesie nie tylko wielomiliardowe inwestycje, ale i stworzy tysiące nowych miejsc pracy. A dla wielu polskich lokalnych przedsiębiorstw, w tym dla polskich portów, włączenie się w przemysł energetyki morskiej będzie okazją do znacznego rozwoju i zarobku.

Czytaj dalej …

Z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 8/2021 (71)